obec LENDAK

webový portál podtatranskej obce

Verzia stránky obce do roku 2016. Späť na www.lendak.sk.

uto21012020

Dôležité čísla: Vedúci PrO: 0905 658 047, pevná linka: 052 45 96 443, poruchy@lendak.sk 

Back Nachádzaš sa tu: Domov Kultúra Súbory a skupiny FSk Kicora Folklórna skupina Kicora

Folklórna skupina Kicora

Folklórna skupina Kicora

Založenie FSk sa datuje cca k r. 1930. Podnetom k jej vzniku boli obecné zábavy konané vo voľnej prírode. Skupina účinkovala na rôznych podujatiach s väčšími aj menšími úspechmi. Názov KICORA sa používa od r. 1987. Skupina pracuje s menšími prestávkami podnes. Spolupracovala pri natáčaní dokumentu STV: Zem spieva v roku 1966, Jánske ohne v roku 1973.

V r. 2006 sa natáčal dokument cez Národné osvetové centrum Bratislava – Tance na Spiši. V r. 2007 sa skupina prezentovala na celovečernom vystúpení autentického folklóru v bratislavskej Petržalke, na festivale goralov v poľskej Bukovine, na domácej pôde v rámci obecného Juliálesu - 3. júlová nedeľa. Pravidelne sa zúčastňuje rôznych podujatí na pozvanie – Goralské slávnosti Ždiar, Oravka, Podhorany, Kravany, Niedzica PL, Konstantynów Lódzki PL, Ochotnica PL, trhy - Spišská Nová Ves, Kežmarok, Spišská Belá, Bratislava a pod. Taktiež si nájdu čas na dôchodcov v Domove dôchodcov a sociálnych služieb v Kežmarku.

V priebehu roka skupina absolvuje viacero vystúpení pre verejnosť i uzavretú spoločnosť. Vedúcim súboru je Jozef Grich. Počet členov skupiny je cca 35. FSk Kicora je kolektívnym členom Miestneho klubu Slovenského Orla v Lendaku, ktorý ju zastrešuje po formálnej stránke. Svojpomocne, pre svoju potrebu, vydali prvého CD – Gory, nase gory, v spolupráci s OcÚ v Lendaku.

ZDROJ: Publikácia Lendak, str. 228

Užitočné adresy

Informácie: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Sťažnosti: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.">Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Administrátor: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.">Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Všetci poslanci: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Počasie