obec LENDAK

webový portál podtatranskej obce

Verzia stránky obce do roku 2016. Späť na www.lendak.sk.

pon26082019

Dôležité čísla: Vedúci PrO: 0905 658 047, pevná linka: 052 45 96 443, poruchy@lendak.sk 

Back Nachádzaš sa tu: Domov Obec Kategórie Oznamy Turistický oddiel obce Lendak zastrešený Obecným úradom obce Lendak

Turistický oddiel obce Lendak zastrešený Obecným úradom obce Lendak

Turistický oddiel obce Lendak

Pre nepriazeň počasia sa úvodná túru turistického oddielu zrušila. Presunula sa na nastávajúcu sobotu 23.4.2016. Trasa ostáva nezmenená, teda z kežmarskej bielej vody na chatu pri Zelenom plese. Je potrebné sa nahlásiť u kaplána Vincenta Polláka alebo na tel.č.: 0908579276 do piatku večer, t.j. 22.4.2016. Nezabudnúť si pribaliť so sebou dobrú vysokú obuv a palice. Bližšie informácie a konzultácie poskytne pán kaplán...
aktualizácia: 19.4.2016

Iniciatíva venovať sa turistike a spoznávaniu prírodných krás v blízkom aj vzdialenom okolí obce Lendak vyšla spomedzi ľudí. Myšlienka je to veľmi lákavá zvlášť aj kvôli potrebe udržiavať svoje fyzické telo v kondícii, aby sa aj duševne zveľaďovalo.

Cieľom tejto aktivity je v určitých intervaloch organizovať pešiu turistiku, vysokohorskú turistiku či cykloturistiku. Zapájať občanov obce Lendak do pohybu a práce na svojom duševnom aj telesnom zdraví. Cieľom je aj spoznať svoje okolie cez prírodu a turistiku. Súčasne sa snažiť v dnešnom pretechnizovanom svete utiahnuť do lona prírody pre načerpanie duchovných síl.

Podľa záujmu ľudí sa prispôsobia aj turistické trasy od jednoduchých prechádzok po náročné vysokohorské tury v neďalekých Vysokých či Belianskych Tatrách. Víziou je aj postupné zveľaďovanie síl a schopností pre nočné výstupy za východom slnka či stanovanie pod holým nebom v priebehu nejakej hrebeňovej turistike.

Prvú túru navrhujem zo začiatkom na parkovisku Kežmarská biela voda s cieľom na Chatu pri Zelenom plese. Je to túra väčšinou po lesnej kamenistej ceste. Celkové stúpanie je 655m, vzdialenosť trasy je 7,8km tam a 7,8km naspäť, predpokladaná časová dĺžka je 2hod 40min tam a 2hod 40min naspäť. Je to vypočítané podľa turistického portálu hiking.sk.

Náročnosť by som hodnotil ako veľmi pohodovú túru skoro až prechádzku, ale nakoľko termín túry by mohol byť stanovený na 9.4.2016 (sobota),tak je treba rátať aj z možnými ľadovými úsekmi. V tejto časti Vysokých Tatier je slnečný svit v takomto ročnom období obmedzený vrcholmi Tatier. Odporúčal by som so sebou vziať pevnú turistickú obuv a minimálne pomocné turistické palice.

Táto lokalita je prístupná z obce Lendak a spája nás aj historická skutočnosť. Je zaznamenané kamarátstvo medzi farárom v Lendaku Johanom Stillom a štúrovským spisovateľom Gustávom Kazimírom Zechenterom Laskomerským, ktorí touto trasou prešli a spisovateľ štúrovského romantizmu to opísal vo svojom diele.

Užitočné adresy

Informácie: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Sťažnosti: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.">Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Administrátor: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.">Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Všetci poslanci: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Počasie