obec LENDAK

webový portál podtatranskej obce

Verzia stránky obce do roku 2016. Späť na www.lendak.sk.

pon26082019

Dôležité čísla: Vedúci PrO: 0905 658 047, pevná linka: 052 45 96 443, poruchy@lendak.sk 

Back Nachádzaš sa tu: Domov Obec Kategórie Oznamy Vandali v Lendaku ničia značky pri cestách

Vandali v Lendaku ničia značky pri cestách

Vandali v Lendaku

Dopravné značky sú jednoduché piktogramy určené na riadenie a reguláciu cestnej premávky na pozemných komunikáciách. Značky upozorňujú účastníkov cestnej premávky na nebezpečenstvo, ukladajú im zákazy, príkazy alebo obmedzenia, poskytujú informácie alebo spresňujú, doplňujú alebo obmedzujú význam inej značky. Význam značiek stanovujú Pravidlá cestnej premávky. V Lendaku je dopravné značenie potrebné no napriek tomu si ho ničíme.

V roku 2015 pribudlo v našej obci veľmi veľa značiek. Jedná sa predovšetkým o dopravné značky, o hydrantové tyče, ktoré označujú miesto blízko ktorého sa nachádza hydrant. Ide o dva rôzne, ale veľmi potrebné označenia v našej obci.

Touto cestou by som chcel vyzvať našich drahých spoluobčanov aby tieto označenia a značky neničili. Veď všetko čo sa v Lendaku urobí je pre nás všetkých a mali by sme si to vážiť a predovšetkým aj chrániť. Ďalej by som chcel poprosiť ľudí, že keď náhodou  niekoho prichytia pri akomkoľvek type vandalizmu, aby to okamžite nahlásili na obecnom úrade, alebo poprípade nech kontaktujú políciu.

Mgr. Ján Stupák- poslanec OZ Lendak

Užitočné adresy

Informácie: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Sťažnosti: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.">Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Administrátor: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.">Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Všetci poslanci: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Počasie