obec LENDAK

webový portál podtatranskej obce

Verzia stránky obce do roku 2016. Späť na www.lendak.sk.

uto21012020

Dôležité čísla: Vedúci PrO: 0905 658 047, pevná linka: 052 45 96 443, poruchy@lendak.sk 

Back Nachádzaš sa tu: Domov Obec Kategórie Partnerské mestá

Konstantynów Łódzki

Konstantynów LódzkiWeb: http://portal.konstantynow.pl/portal/index.php?t=200&id=1073&news1_page=1

Počiatky mesta siahajú do 14. storočia. História vzniku Konstantynowa Łódzkého je spojená s osobou Mikołaja Krzywiec-Okołowicza z erbu Ostoja. V roku 1821 na území dediny Żabice Wielkie, ležiacej na pravom brehu rieky Ner, založil tkáčsku osadu, ktorú nazval Konstantynów. Rýchlo sa rozvíjajúca osada získala mestské práva v roku 1830, napokon ich stratila v roku 1870 a opätovne získala v roku 1924 r. Rozvíjajúce sa mesto čoskoro nadobudlo priemyselný charakter, väčšina obyvateľov bola zamestnaná v bavlnárskom priemysle a súkenníctve, veľká skupina aj v oblasti obchodu a služieb.

Čítať ďalej: Konstantynów Łódzki

9.3.2012 | Dohoda o realizácii mikroprojektu

Gródek nad DunajcemDohoda o realizácii mikroprojektu s názvom : Lendak – Gródek nad Dunajcem, kultúra a tradície, ktorý sa uchádza o spolufinancovanie z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Poľsko – Slovenská republika 2007-2013.

Dohoda uzavretá medzi Obcou Lendak (vystupujúci ako Žiadateľ) so sídlom v Lendaku v zastúpení: starostom obce Pavlom Hudáčekom a Gminou Gródek nad Dunajcem (vystupujúci ako Partner) so sídlom v Gródku nad Dunajcem, v zastúpení : Wójtym Gminy mgr inz. Józefom Tobiaszom.

29.5.2009 | Dohoda o partnerskej spolupráci medzi mestom Konstantynów Łódzki

Konstantynów Łódzki

DOHODA O PARTNERSKEJ SPOLUPRÁCI MEDZI
MESTOM KONSTANTYNÓW ŁÓDZKI (POĽSKÁ REPUBLIKA)
ZASTÚPENÝM PRIMÁTOROM KONSTANTYNOWA ŁÓDZKÉHO –HENRYKOM BRZYSZCZOM
A OBCOU LENDAK (SLOVENSKÁ REPUBLIKA) ZASTÚPENOU STAROSTOM LENDAKA – PAVLOM HUDÁČKOM
UZAVRETÁ V KONSTANTYNOWE ŁÓDZKIM, 29. mája 2009 ROKU

Čítať ďalej: 29.5.2009 | Dohoda o partnerskej spolupráci medzi mestom Konstantynów Łódzki

Užitočné adresy

Informácie: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Sťažnosti: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.">Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Administrátor: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.">Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Všetci poslanci: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Počasie