obec LENDAK

webový portál podtatranskej obce

Verzia stránky obce do roku 2016. Späť na www.lendak.sk.

štv02042020

Dôležité čísla: Vedúci PrO: 0905 658 047, pevná linka: 052 45 96 443, poruchy@lendak.sk 

Back Nachádzaš sa tu: Domov Úrad

Úrad

Obecný úrad

Štandarda obce LENDAKObecný úrad zabezpečuje organizačné a administratívne veci OcZ a starostu, ako aj orgánov zriadených OcZ. OcÚ nemá právnu subjektivitu.

Čítať ďalej: Obecný úrad

Škola v Lendaku

Logo základnej školy„Jednotriedna škola založená bola ako rím. kat. roku 1313, taktiež v tom istom roku bola vystavená drevená škola. Roku 1898 škola drevená zhorela.“

Týmto zápisom začína najstaršia zachovaná školská kronika školy v Lendaku z roku 1920. Kronikár však neuvádza prameň, z ktorého čerpal. Aj keď už od 13. storočia v Uhorsku vznikali kláštorné, kapitulské a farské školy, bez historických dôkazov nemôžeme toto tvrdenie kronikára považovať za určujúce.

Čítať ďalej: Škola v Lendaku

Faktúry 2016

Faktúry 2015

Faktúry 2014

Faktúry 2013

Faktúry 2012

Matrika

Matrika

Pondelok - streda
8.00  hod. -  15.00 hod.

Štvrtok
- nestránkový deň

Piatok
8,00 hod.- 14,00 hod

Zápis narodenia do matriky

Zápis narodenia do matrikyNarodenie dieťaťa je potrebné nahlásiť na príslušnú matriku podľa miesta narodenia. Matrika zapíše narodenie dieťaťa do knihy narodení, vystaví rodný list a žiadosť o príspevok pri narodení dieťaťa. Ak sa dieťa narodí v nemocnici v Kežmarku, tak je príslušný Matričný úrad v Kežmarku,  ak v Nemocnici v Poprade, tak Matričný úrad v Poprade. Ak by sa dieťa narodilo v Spišskej Belej (pôrod mimo nemocnice), tak len vtedy by bol príslušným Matričný úrad v Spišskej Belej.

Čítať ďalej: Zápis narodenia do matriky

Zápis úmrtia do matriky

Zápis úmrtia do matrikyÚmrtie občana je potrebné nahlásiť na matričnom úrade, v ktorého územnom (matričnom) obvode nastala udalosť (úmrtie). Matrika zapíše úmrtie do knihy úmrtí a vystaví:

  • úmrtný list,
  • žiadosť o príspevok na pohreb.

Čítať ďalej: Zápis úmrtia do matriky

Užitočné adresy

Informácie: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Sťažnosti: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.">Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Administrátor: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.">Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Všetci poslanci: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Počasie