obec LENDAK

webový portál podtatranskej obce

Verzia stránky obce do roku 2016. Späť na www.lendak.sk.

ned15122019

Dôležité čísla: Vedúci PrO: 0905 658 047, pevná linka: 052 45 96 443, poruchy@lendak.sk 

Matrika

Matrika

Pondelok - streda
8.00  hod. -  15.00 hod.

Štvrtok
- nestránkový deň

Piatok
8,00 hod.- 14,00 hod

Zápis narodenia do matriky

Zápis narodenia do matrikyNarodenie dieťaťa je potrebné nahlásiť na príslušnú matriku podľa miesta narodenia. Matrika zapíše narodenie dieťaťa do knihy narodení, vystaví rodný list a žiadosť o príspevok pri narodení dieťaťa. Ak sa dieťa narodí v nemocnici v Kežmarku, tak je príslušný Matričný úrad v Kežmarku,  ak v Nemocnici v Poprade, tak Matričný úrad v Poprade. Ak by sa dieťa narodilo v Spišskej Belej (pôrod mimo nemocnice), tak len vtedy by bol príslušným Matričný úrad v Spišskej Belej.

Čítať ďalej: Zápis narodenia do matriky

Zápis úmrtia do matriky

Zápis úmrtia do matrikyÚmrtie občana je potrebné nahlásiť na matričnom úrade, v ktorého územnom (matričnom) obvode nastala udalosť (úmrtie). Matrika zapíše úmrtie do knihy úmrtí a vystaví:

  • úmrtný list,
  • žiadosť o príspevok na pohreb.

Čítať ďalej: Zápis úmrtia do matriky

Uzavretie manželstva

Uzavretie manželstvaŽiadosť o uzavretie manželstva podávajú na matričnom úrade obaja partneri. Pre podanie žiadosti o uzavretie manželstva je príslušný ten matričný úrad, kde má jeden zo snúbencov trvalý pobyt. Na odôvodnenú žiadosť snúbencov môže miestne príslušný matričný úrad povoliť uzavretie manželstva pred iným matričným úradom.

Čítať ďalej: Uzavretie manželstva

Potvrdenie o prijatí predošlého priezviska po rozvode manželstva

Potvrdenie o prijatí predošlého priezviskaManžel, ktorý pri uzavretí manželstva prijal priezvisko druhého manžela ako spoločné priezvisko, môže do troch mesiacov po právoplatnosti rozhodnutia o rozvode manželstva matričnému úradu, podľa miesta uzavretia manželstva, oznámiť, že opäť prijíma svoje predošlé priezvisko.

Čítať ďalej: Potvrdenie o prijatí predošlého priezviska po rozvode manželstva

Vedenie osobitnej matriky

Vedenie osobitnej matrikyDo osobitnej matriky v Bratislave sa zapisujú všetky matričné udalosti, ktoré nastali slovenským občanom v cudzine ako: narodenie dieťaťa v cudzine, uzatvorenie manželstva v cudzine, úmrtie občana v cudzine. Tieto udalosti nahlási občan na príslušnú matriku podľa miesta trvalého pobytu, ktorá zabezpečí zápis do osobitnej matriky a vystavenie matričných dokladov na použitie v SR.

Čítať ďalej: Vedenie osobitnej matriky

Vystavenie ďalšieho výpisu rodného (sobášneho, úmrtného) listu

Vystavenie ďalšieho výpisuObčan môže požiadať o vystavenie ďalšieho výpisu matričných dokladov:

  • rodného listu,
  • sobášneho listu,
  • úmrtného listu,

ktoré sa týkajú jeho, alebo člena jeho rodiny na príslušnej matrike, ktorá vystavila prvopis dokladu.

Čítať ďalej: Vystavenie ďalšieho výpisu rodného (sobášneho, úmrtného) listu

Užitočné adresy

Informácie: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Sťažnosti: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.">Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Administrátor: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.">Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Všetci poslanci: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Počasie