obec LENDAK

webový portál podtatranskej obce

Verzia stránky obce do roku 2016. Späť na www.lendak.sk.

štv02042020

Dôležité čísla: Vedúci PrO: 0905 658 047, pevná linka: 052 45 96 443, poruchy@lendak.sk 

Back Nachádzaš sa tu: Domov Úrad Kategórie Oddelenia OcÚ Vnútorná správa Matrika Zápis narodenia do matriky

Zápis narodenia do matriky

Zápis narodenia do matriky

Narodenie dieťaťa je potrebné nahlásiť na príslušnú matriku podľa miesta narodenia. Matrika zapíše narodenie dieťaťa do knihy narodení, vystaví rodný list a žiadosť o príspevok pri narodení dieťaťa. Ak sa dieťa narodí v nemocnici v Kežmarku, tak je príslušný Matričný úrad v Kežmarku,  ak v Nemocnici v Poprade, tak Matričný úrad v Poprade. Ak by sa dieťa narodilo v Spišskej Belej (pôrod mimo nemocnice), tak len vtedy by bol príslušným Matričný úrad v Spišskej Belej.

POTREBNÉ DOKLADY:

Dieťa narodené v platnom manželstve:

  • platný občiansky preukaz rodičov
  • sobášny list

Dieťa narodené slobodnej matke:

  • platný občiansky preukaz

Dieťa narodené rozvedenej matke:

  • právoplatný rozsudok o rozvode
  • platný občiansky preukaz

Dieťa narodené vdove:

  • úmrtný list zosnulého manžela
  • občiansky preukaz

DOBA VYBAVENIA: na počkanie

POPLATOK: bez poplatku

Užitočné adresy

Informácie: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Sťažnosti: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.">Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Administrátor: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.">Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Všetci poslanci: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Počasie