obec LENDAK

webový portál podtatranskej obce

Verzia stránky obce do roku 2016. Späť na www.lendak.sk.

pon26082019

Dôležité čísla: Vedúci PrO: 0905 658 047, pevná linka: 052 45 96 443, poruchy@lendak.sk 

Back Nachádzaš sa tu: Domov Úrad Kategórie Prednosta obce Reakcia na článok „Asfaltovanie“

Reakcia na článok „Asfaltovanie“

Info

Chcela by som reagovať na článok „Asfaltovanie“.

K majetkoprávnemu vysporiadaniu:

Do roku 2010 obec  v rámci pracovnej doby majetkoprávne vysporiadala:  pozemky pod vodojemom, cestu ku vodojemu.

Ulice: Školskú, časť Novej, Sv. Rodiny, Letnú, Briežky, Lemeje, Vysokú horu, J. Vojtaššáka, Športovú, Sv. Mikuláša, časť Slnečnej, okolo S. Halčina (zatiaľ nemá názov). 

Ďalej sme uskutočnili zámenu pozemkov a to: v lokalite „Bovoldy“ a v lokalite „Lemeje“. Vysporiadali sme pozemky pod ČOV – zámenou pozemkov. V štyroch prípadoch sme začali vyvlastňovacie konanie, v dvoch prípadoch došlo k vyvlastneniu, v dvoch sme sa nakoniec dohodli. Zmluvy na overenie podpisov sme zasielali aj do zahraničia – ČR a USA.

V roku 2009 obecné zastupiteľstvo rozhodlo, že treba počkať s majetkoprávnym vysporiadaním, lebo sa predpokladalo, že vláda vyhlási vládny pardón, to znamená, že pozemky pod miestnymi komunikáciami by prešli do vlastníctva obce bez majetkoprávneho vysporiadania. V roku 2011 investičná komisia navrhla a obecné zastupiteľstvo rozhodlo, že ďalšie majetkoprávne vysporiadanie miestnych komunikácií bude vykonávať externý pracovník a na to vyčlenili aj finančné prostriedky.

V roku 2011 na osobné príplatky a odmeny pre zamestnancov OcÚ, Prevádzkáreň obce, ZUŠ, MŠ a ŠJ, CVČ a ŠK bolo navrhnutých cca 124 000 €.

Prednostka OcÚ.

Užitočné adresy

Informácie: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Sťažnosti: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.">Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Administrátor: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.">Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Všetci poslanci: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Počasie