obec LENDAK

webový portál podtatranskej obce

Verzia stránky obce do roku 2016. Späť na www.lendak.sk.

štv02042020

Dôležité čísla: Vedúci PrO: 0905 658 047, pevná linka: 052 45 96 443, poruchy@lendak.sk 

Back Nachádzaš sa tu: Domov Zastupiteľstvo Kategórie

Kategórie

Obecné zastupiteľstvo

DôležitéObecné zastupiteľstvo (ďalej ako "OcZ") je zastupiteľský zbor Obce zložený z poslancov zvolených v priamych voľbách obyvateľmi obce. OcZ Lendak má 11 poslancov. Funkčné obdobie poslancov končí zložením sľubu poslancov novozvoleného OcZ na štyri roky.

Čítať ďalej: Obecné zastupiteľstvo

Zlodej kričí: chyťte zlodeja

Ing. Ján BudzákPo neúspešnom starostovom pokuse presadiť cez Obecné zastupiteľstvo zriadenie
obecnej polície, starosta vyvíja nátlak cez média. Minimálne cez Podtatranské noviny, Sme a TV Joj.

Čítať ďalej: Zlodej kričí: chyťte zlodeja

Diskusný príspevok

Ing. Ján BudzákDiskusný príspevok
k zasadaniu OcZ zo dňa 2.3.2015

Na uvedenom zasadaní Obecné zastupiteľstvo prijalo rozpočet obce, školy i prevádzkarne na rok 2015.
Treba uviesť, že obvyklý termín prijatia rozpočtov je na konci predchádzajúceho roka.
Ďalej treba uviesť, že návrhy rozpočtov zastupiteľstvu predkladajú vedúci pracovníci za rozpočtovú i príspevkovú
organizáciu. Za obec návrh rozpočtu predkladá starosta. Zastupiteľstvo sa rozpočtami zaoberalo hneď po predložení.
Trojmesačné oneskorenie ide teda na vrub predovšetkým starostu a vedúceho prevádzkarne.

Čítať ďalej: Diskusný príspevok

Rekonštrukcia ciest p. Krišandom v roku 2008

Článok p. poslanca sa nachádza v prílohe článku...

Čítať ďalej: Rekonštrukcia ciest p. Krišandom v roku 2008

Financovanie školstva v Lendaku

Článok p. poslanca sa nachádza v prílohe článku...

Čítať ďalej: Financovanie školstva v Lendaku

Článok p. poslanca Budzáka

Ing. Ján BudzákPríspevok je v článku ďalej...

Čítať ďalej: Článok p. poslanca Budzáka

Asfaltovanie 3

Ing. Ján BudzákVážení občania,

blíži sa čas, keď doterajšie úsilie súčasného zastupiteľstva vybudovať aké také cesty v obci by sa malo zavŕšiť položením asfaltového koberca na vybrané ulice. Keďže rok 2014 je aj posledným rokom tohto zastupiteľstva, je namieste trochu rekapitulácie:

Lendacké cesty – necesty sú priam povestnými už dlhý čas. Sami to poznáte. Koľko tlmičov sme rozbili? Koľko olejových vaní? Koľko kočíkov sa zničilo? Aký zablatení chodíme...

Čítať ďalej: Asfaltovanie 3

Pán doktor, ako je to so starostom?

 

Milý občania, zamyslime sa spolu nad situáciou vo veci výmeny zubného lekára v Lendaku.

Občania Lendaku a pacienti Dr. Jakubíka súčasne spísali petíciu s cieľom ukončenia nájomnej zmluvy, nakoľko sú nespokojní. Je jasné, že namiesto neho treba zabezpečiť iného, alebo inú lekárku. Obecné zastupiteľstvo petíciu posúdilo a rozhodlo nájomnú zmluvu ukončiť. Termín ukončenia v zmysle dovtedy platnej zmluvy padol na 30.9.2013. Výkonným orgánom a to jediným na fyzické prevzatie prázdnych priestorov je starosta obce. 30.9. uplynutím ordinačných hodín mal starosta povinnosť uznesenie zastupiteľstva naplniť.
Namiesto toho, ako sa starosta sám vyjadril zubárovi povedal, že ho neprišiel vyhodiť len sa porozprávať. Starosta tým odignoroval vôľu vyše 600 podpísaných pacientov i rozhodnutie zastupiteľstva. Navyše petičný zoznam s osobnými údajmi pacientov poskytol zubárovi. Na koho strane vlastne stojí náš starosta? Koho záujmy obhajuje?
Návrh na predbežné opatrenie pána Jakubíka , ktorý podal týždeň pred termínom vypratania, nemá odkladný účinok vykonania uznesenia. To starosta musí vedieť, ináč nemôže hájiť záujem obce. V záujme obce bolo využiť čas počas výpovednej lehoty a zabezpečiť iného stomatológa s tým, že 1.októbra nastúpi na uvoľnené miesto. Nestalo sa.
Prešli takmer tri mesiace a pacienti sú stále v šachu. Čas hrá pre Jakubíka.
Dokonca na žiadosť Jakubika náš administrátor webovej stránky odstránil kritický komentár poslanca. A to napriek tomu, že na zasadaní OcZ pán Žmyjovský dostal jednoznačný pokyn, že na príspevky a komentáre poslancov nesmie siahať a musí ich v plnom znení publikovať. Dôsledky prípadných klamstiev si poslanec musí zniesť sám.
Pokiaľ bude starosta skutkami na Jakubíkovej strane aj keď sa naoko tvári, že pracuje pre občanov, nebude dôvodu na zmenu.
Dokedy tu máme trpieť toľkú aroganciu?

Quo vadis Lendak?

11.12.13

Poslanec Ing.Ján Budzák

 

Starosta cenzuruje

Ing. Ján Budzák

Starosta Lendaku neumožnil petičnému výboru zverejniť na obecnej stránke korešpondenciu. Medzi listami je aj odpoveď otca biskupa Štefana Sečku.

Minulý týždeň členovia petičného výboru za stavbu kostola na Prednej hore, požiadali mailom administrátora obecnej webovej stránky o zverejnenie doterajšej korešpondencie petičného výboru s príslušným biskupom a opátom ako nadriadeným miestneho farára.

Vzhľadom na to, že administrátor uvedené listy na pokyn starostu nezverejnil, využívam právo poslanca (administrátor musí poslanecký príspevok bezodkladne zverejniť) a predmetné listy zverejňujem. Robím tak preto, lebo zverejnenie týchto listov považujem za normálne naopak zatajovanie a tutlanie historických skutočnosti považujem za nesprávne.

Ing. Ján Budzák, poslanec OcZ
v Lendaku dňa 19.5.2013

Užitočné adresy

Informácie: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Sťažnosti: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.">Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Administrátor: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.">Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Všetci poslanci: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Počasie